Aktualności z Gminy Kotuń


Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2017 rok PDF Drukuj Email

http://kotun.bip.net.pl/?a=1942

 
Informacja PDF Drukuj Email

 
Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną 2016 rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email

6 grudnia 2016 roku w Świetlicy Gminnej w Kotuniu Wójt Grzegorz Góral wręczył nagrody wszystkim laureatom Konkursu na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną 2016.

Komisja konkursowa przyznała jedną nagrodę główną i 12 wyróżnień. Nagrodą za wykonanie najpiękniejszej pracy było wydanie jej w formie kartki świątecznej Gminy Kotuń.
Poniższe prace zostały wykonane podczas zajęć plastycznych w Świetlicy w Kotuniu, które prowadzi Pani Magdalena Idycka.

NAGRODA GŁÓWNA:
Natalia Myrcha

Wyróżnienia:
Maja Idycka
Karol Małek
Klaudia Małek
Rafał Bat
Maja Czarczyńska
Aleksandra Tokarska
Marlena Wakuła
Michał Wakuła
Weronika Miszczak
Kamil Skorupka
Kalina Kurkus
Zofia Czarnocińska

Link do zdjęć: https://goo.gl/photos/sb25EeHxAxz61jqz6

Gratulujemy!

 
V Gminno-Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIE
Wójt Gminy Kotuń Grzegorz Góral oraz Proboszcz Parafii pw. Św. Aleksego w Oleksinie zapraszają do uczestnictwa w V Gminno – Parafialnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Konkurs odbędzie się w dniu 15 stycznia 2017 r. o godz. 11:45 (bezpośrednio po zakończeniu Mszy Św.) w Kościele Parafialnym w Oleksinie.
Uczestnicy wystąpią w następujących kategoriach konkursowych:
- dzieci w wieku przedszkolnym;
- uczniowie klas I-III szkoły podstawowej;
- uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej;
- uczniowie gimnazjum;
- młodzież licealna i studiująca;
- dorośli.
Zgłoszenia do konkursu należy składać do Urzędu Gminy w Kotuniu, ul. Siedlecka 56C, do dnia 28 grudnia 2016r do godz. 15:00, sekretariat.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania: https://goo.gl/photos/KUyWy1DWwHa94MzA8

 
Fotorelacja z Obchodów 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości - 11 Listopada PDF Drukuj Email

Fot. S. Mikiciuk

https://photos.google.com/share/AF1QipN406SY4zgvvCBZ5nPn2yAudg7WTul3vpkOMV0s8FrTHZphWfvsz3hB62INLrcnxg?key=cVhSZzNtcjE3MDdxSnVCcUdLWjgwTkc2Wm1NYmVB

 
Ogłoszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotuniu o otwartym naborze partnera PDF Drukuj Email

http://www.kotun.bip.net.pl/?a=1903

 
HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH PDF Drukuj Email

http://www.kotun.bip.net.pl/?c=289

 
Protokół z konsultacji społecznych PDF Drukuj Email

http://www.kotun.bip.net.pl/?a=1886

 
Informajca GOPS - wypłata świadczeń rodzinnych PDF Drukuj Email

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w dniu 28 października 2016 r. będą wypłacane świadczenia rodzinne i wychowawcze oraz środki w ramach programu 500+

 
Ogłoszenie o naborze na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych (SUO) - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej PDF Drukuj Email

http://www.kotun.bip.net.pl/?a=1876

 
Ankieta dotycząca Programu Rewitalizacji Gminy Kotuń na lata 2017 - 2023 PDF Drukuj Email

Ankieta dla mieszkańców Gminy Kotuń.

Szanowni Państwo,
zgodnie z ideą rewitalizacji, partycypacja społeczna mieszkańców Gminy jest sprawą kluczową, która pomaga stworzyć Program Rewitalizacji. Ankietyzacja pozwoli poznać Państwa opinię na temat aktualnych potrzeb i problemów Gminy. Ankieta ma charakter anonimowy.

Wypełnioną ankietę proszę przesłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście dostarczyć do Urzędu Gminy pok. 6.

http://www.kotun.bip.net.pl/?a=1875

 
Nabór deklaracji na bezpłatny demontaż, odbiór i utylizację wyrobów azbestowych w roku 2017. PDF Drukuj Email

Rozpoczął się nabór deklaracji na bezpłatny demontaż, odbiór i utylizację wyrobów azbestowych w roku 2017.

Deklaracje przekazania wyrobów azbestowych należy składać w Urzędzie Gminy w Kotuniu do dnia 15.01.2017r.

Wymiana pokrycia dachowego wymaga zgłoszenia w Starostwie Powiatowym w Siedlcach. Kopię zgłoszenia należy dołączyć do deklaracji przekazania wyrobów azbestowych składanej do UG Kotuń. W ramach programu pokrywane będą koszty transportu i utylizacji lub demontażu, transportu i utylizacji wyrobów azbestowych (w zależności od wybranej przez mieszkańca opcji).

Demontażu i odbioru dokona wyspecjalizowana w tym zakresie firma wybrana przez Gminę.

Program nie obejmuje kosztów zakupu i montażu nowego pokrycia dachowego.

Pełna treść ogłoszenia oraz dokumenty zgłoszeniowe dostępne pod adresem:

http://kotun.bip.net.pl/?a=1873

 
„Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego - ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni” na rok 2017. PDF Drukuj Email

Przyjmowane są zgłoszenia uczestnictwa w programie „Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego - ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni” na rok 2017.

W ramach programu można uzyskać dotację do 75 % kosztów zakupu kotła oraz czujnika tlenku węgla –czadu  (bez elementów dodatkowych takich jak np. zasobnik c.w.u. lub podajnik), jednakże nie więcej niż 5.000 zł dla jednego beneficjenta ostatecznego (osoby fizycznej –mieszkańca gminy).

Zgłoszenia uczestnictwa należy składać w Urzędzie Gminy w Kotuniu do dnia 31.12.2016 r.

Pełna treść ogłoszenia oraz dokument zgłoszeniowe dostępne pod adresem:

http://kotun.bip.net.pl/?a=1872

 
Konsultacje społeczne w sprawie rocznego programu współpracy Gminy Kotuń z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami okreslonymi w art. 3 ust 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017 PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, zapraszam do udziału w konsultacjach społecznych "Programu współpracy Gminy Kotuń z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami określonymi w art. 3 ust 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017".

Zgodnie z zarządzeniem Nr 11/2016 z dnia 14 października 2016 r. określa się:

  • termin rozpoczęcia konsultacji na dzień: 14 października 2016 roku;
  • termin zakończenia konsultacji na dzień: 4 listopada 2016 roku.

Celem konsultacji jest włączenie w prace nad ostateczną wersją dokumentu, możliwie szerokiej grupy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz mieszkańców. Pozwoli to na uzgodnienie zapisów w programie w taki sposób, aby w najwyższym stopniu uwzględniały one interesy wszystkich stron, co bezpośrednio będzie się przekładało na jakość i efektywność realizowanych zadań publicznych, a także na budowanie i umacnianie partnerstwa pomiędzy samorządem, a sektorem społecznym w naszej Gminie.

Zapraszam do aktywnego udziału w konsultacjach,

Wójt Gminy Kotuń
Grzegorz Góral

W załączeniu projekt "Programu współpracy Gminy Kotuń z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami określonymi w art. 3 ust 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017" oraz formularz konsultacyjny.

http://www.kotun.bip.net.pl/?a=1865

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 25 641 43 83 w. 22, osobiście w Urzędzie Gminy w Kotuniu lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Redukcja populacji bobra europejskiego PDF Drukuj Email

Informujemy, że do dnia 14 października 2016r. można składać uwagi do projektu zarządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie przewidującego redukcję populacji bobrów m.in.  na terenie gminy Kotuń. Uwagi do projektu zarządzenia można przesyłać na adres Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, ul. H. Sienkiewicza 3, 00-015 Warszawa lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Treść obwieszczenia i projekt zarządzenia dostępny pod adresem:

http://bip.warszawa.rdos.gov.pl/obwieszczenie-regionalnego-dyrektora-ochrony-srodowiska-w-warszawie-z-dnia-7-pazdziernika-2016-znak-wst-i-siedlce

oraz na elektronicznej tablicy ogłoszeń w Biuletynie informacji publicznej Urzędu Gminy w Kotuniu:

http://kotun.bip.net.pl/?a=1851

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

http://kotun.bip.net.pl/?a=1839

Wójt Gminy Kotuń zaprasza osoby zainteresowane do zgłaszania kandydatur na rzeczoznawców do przeprowadzania szacowania zwierząt oraz zniszczonych z nakazu organu Inspekcji Weterynaryjnej produktów pochodzenia zwierzęcego, jaj wylęgowych, pasz i sprzętu przy zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

 
WAŻNA INFORMACJA nielegalne zakopywanie padłych zwierząt PDF Drukuj Email

Informacja dotycząca sposobu zagospodarowania padłych zwierząt oraz nielegalnego zakopywania padłej trzody chlewnej - do wiadomości wszystkich hodowców zwierząt.

http://kotun.bip.net.pl/?a=1826

 
Informacja - szkolenie dla przedsiębiorów nie odbędzie się PDF Drukuj Email
WAŻNA INFORMACJA!
Z przyczyn od nas niezależnych spotkanie informacyjno-szkoleniowe "Przedsiębiorcą być" dla przedsiębiorców, które miało się odbyć 14 września 2016 roku zostało przełożone na 20 października 2016!
 
Ważna informacja dla mieszkańców Gminy Kotuń PDF Drukuj Email

Ważna informacja dla mieszkańców wsi:

Chlewiska, Cisie-Zagrudzie, Łęki, Marysin, Mingosy, Niechnabrz, Nowa Dąbrówka, Oleksin, Pieńki, Pieróg, Polaki, Rososz, Ryczyca, Sionna, Sosnowe, Trzemuszka, Tymianka, Wilczonek, Żdżar, Żeliszew Duży

W dniach od 26 września 2016r. do 14 października 2016r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 40, 08-110 Siedlce, pok. nr 200, w godzinach od 8.00 do 16.00 wyłożone będą do wglądu projekty operatów opisowo-kartograficznych modernizacji ewidencji gruntów i budynków w/w wsi.

Opracowano nowe rejestry gruntów i mapy ewidencyjne z którymi można się zapoznać i zgłaszać ewentualne uwagi dotyczące zauważonych błędów i nieprawidłowości.

Treść ogłoszenia Starosty Siedleckiego dostępna pod adresami:

http://kotun.bip.net.pl/?a=1802

https://www.bip.powiatsiedlecki.pl/282,2016-rok.html

oraz na tablicach ogłoszeń u sołtysów poszczególnych wsi i w Urzędzie Gminy w Kotuniu.

 
Narodowe Czytanie w Reymontówce PDF Drukuj Email

http://www.reymontowka.art.pl/

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach to ośrodek kultury powiatu siedleckiego, położony 15 km na zachód od Siedlec, w Gminie Kotuń. Mieści się on w zabytkowym dworze wybudowanym w I połowie XIX wieku dla rodziny Różańskich.
W 1926 roku dwór wraz z należącymi do niego gruntami zakupiła wdowa po Władysławie Reymoncie – Aurelia, przeznaczywszy na ten cel część pieniędzy, które otrzymał jej mąż jako Nagrodę Nobla za powieść „Chłopi”. Aurelia mieszkała w dworze do roku 1939.
Od 1999 r. właścicielem dworu jest Powiat Siedlecki.
W 2016 r. mija 91 rocznica śmierci Władysława Reymonta. Dla upamiętnienia tej rocznicy, a także celem promocji twórczości Władysława Reymonta, powieści "Ziemia obiecana", czytelnictwa i ziemi siedleckiej zorganizowaliśmy imprezę pod nazwą (przypomnę, że w ubiegłym roku przez 4 doby przeczytaliśmy powieść „Chłopi”): "Wszyscy czytamy „Ziemię obiecaną”. Zamierzamy czytać od 30.09.2016 od godz.10.00 do 1.10.2016 do godz.17.00.
Czytać będą aktorzy (m. innymi Daniel Olbrychski oraz Hanna Śleszyńska i najprawdopodobniej Dorota Stalińska, politycy, samorządowcy, dziennikarze, sportowcy, nauczyciele, uczniowie , pracownicy fizyczni i umysłowi – wszyscy, dla których ważny jest dorobek twórczy Władysława Reymonta. Jedna osoba czyta maksymalnie 10 min i następuje zmiana. Tylko ochotnicy.
Termin – 30 września - 1 października 2016 r.
Miejsce: Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach
Gmina Kotuń, Powiat Siedlecki.

Zakończenie czytania przewidujemy 1.10. około godz.17.00, później nastąpi spotkanie z Danielem Olbrychskim i prezentacja filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Organizatorzy:
Centrum Edukacyjne z siedzibą w Siedlcach
Samorząd Powiatu Siedleckiego
Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach przy współpracy z Siedlecką Grupą Literacką „Witraż”.

Zapraszam
Marek Błaszczyk

Czekamy na zgłoszenia do czytania:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. + 48 25 6420101
Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” na Facebooku.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15.09 br.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 22

Informacja o ciasteczkach

Statystyka

ZAPRASZAMY